2022/03/06

Februári madárfotók

A november, december amilyen silány volt fotózás szempontjából lábbetegségem miatt, a februári hónap annál jobbra sikeredett. A kerti les most éli csúcspontját - folyamatosan jönnek a madarak. Ahogy kimegyek és teszek ki diót máris jönnek és viszik, van olyan, hogy be sem ülök a kunyhóba egyet máris elvittek. A kaját feltöltöttük - az etetés még úgy néz ki ebben a hónapban tartani fog az éjszakai és nappali viszonylag elég hideg idő miatt és a fotók számának a növekedése is azt mutatja, hogy van elég tollas látogató a kertünkben. Elég alaposan szemügyre venni az aljnövényzetet és láthatunk ökörszemet, vörösbegyet, széncinegét és még megannyi meglepetést, amire a másik lesnél hiába vártam sokszor. Igaza lett fotós, madarász barátomnak, amikor azt mondta, hogy évről évre egyre több látogatód lesz....

A poszthoz hozzáraktam még a kirándulásaink során készült pár képet is februári hónapból.


Mezei pacsirtát is láttunk

Őszapó a kerti sövényen

Vörösbegy a kerítésen

Kék cinegét próbálták elzavarni a verebek, nem hagyta magát

Énekes rigó tojó röppent a beülő fára

Őszapó a madárlesnél

Ökörszem gyakori vendég

Házi veréb keresi a dió volt heyét

Naplemente Törökbálinton

Hegyek, dombok, felhők...

Cica zargatja a madarakat

Őszapó és a cinkegolyó

Szeretjük az őszapókat

A kirakott kölesnek örültek a madarak

Széncinege pózolt

Fekete rigó hím gyakori vendég


A tojó a dióra nagyon jön

Ha nyitott szemmel járunk és tudjuk hol keressük, füles baglyokat vehetünk észre

Balkáni gerle jelent meg

Vajon mit lát? Ragadozó madár?

Erdei fülesbagoly, végre lefotózhattam

Házi veréb

Ökörszemnek van kirakva itató, rőzsehalom, jön is rendesen

De legjobban a kerti tó érdekli

A másik lesnél hiába vártam rá

Megunhatatlan madárka

Őszapók jellegzetes hangját hallom, meg is jelentek 

Büszkén tartja magát

Széncinege a fenyőfán

Fekete rigó tojó - ekkora falatot szereztem :o)

A kert ékköve - ökörszem

Figyelni kell mindenre és akkor észrevesszük


Tengelic az egyik fán, viszonylag nem messze

Még 2-4 hét az etetés és véget ér, persze az időjárástól függően. A krókuszok már nyílnak, a hóvirágok elvirágoztak, a tulipánok próbálkoznak. A tavasz próbálkozik, de valahogy még nem érkezett meg igazán, pedig a naptár szerint már itt van.

7 megjegyzés:

  1. Nem szoktam rád irigykedni, de azért a baglyok... szóval a többi madár néha-néha látható itt, vagy ott, de baglyot (élőben, a közelemben) még soha nem láttam. Igaz a képen is látszik, elég jól elrejtőzik s talán én nem jókor és nem jó helyen keresem.
    Nálam nagyon gyatra volt az idei madár-eledel-fogyás, nem fogom leszedni a madárgolyókat, hátha mégis elcsipegetik....Egyébként - véleményed szerint - a madárgolyó eláll jövő télig ? Mert nekem van maradék és nem nagyon tudom, mit csináljak vele. Arra gondoltam, felviszem a Mecsekre, ott talán lesz aki elfogyassza....A napraforgó meg a magok biztos elállnak...

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Én először tavalyi cinkegolyókat raktam ki ősszel, el is fogytak rendesen. Igazából nem lesz bajuk, egy porladt szét a kezemben azok közül ami maradt. Mindig úgy szoktam csinálni, hogy maradjon, mert amikor kezdődik a madáretetés még időszakos hiány a cinkegolyó, ezért jó ha van a spejzban, vagy a raktárhelységben néhány darab. De a Mecseken szétdobás sem rossz ötlet, csak vigyázz mikor viszed, mert később már nem lehet etetni a madarakat.

      Törlés
    2. Ja, a baglyokat egyik barátom mutatta meg, hol vannak én simán elmennék a fa alatt, abban a hiszemben, hogy nincs ott semmi. Egyébként teljesen eggyé vállnak fent, a színük miatt is elég nehéz észrevenni őket...

      Törlés
    3. Jó, akkor elteszem a cuccokat jövőre....Majd leviszem a pincébe, ott elég jó hűvös van a legmelegebb nyárban is és felakasztom olyan helyre, hogy még csak véletlenül se szimatolja ki egy egér :-)

      Törlés
    4. Vagy olyat is lehet, hogy a mélyhűtőbe lefagyasztod, egyik haveromnál ilyen megoldást is láttam. Jó ha van, lehet szoktatni a madarakat.

      Törlés
    5. A lefagyasztás talán azért jó, mert ha nagyon meleg a nyár, az a zsírféleség, ami a magokat összetartja, ha meg nem is olvad, de avasodhat... na, majd kitalálok valamit, ami jó lesz....(Bár lehet hogy az éhes madarak nem válogatósak...)

      Törlés
    6. Szerintem nem válogatósak, sokmindent megesznek, persze ésszel kell nekik kirakni. Lehet, hogy a lefagyasztás nem annyira jó ötlet, én még nem próbáltam, mert a tárolóban is elállt és megették a madarak a következő télen is.

      Törlés